Famózní vstup sourozenců Vaňkových z TJ VS Tábor do nové sezóny ve sjezdu na divoké vodě

Po zimní přípravě se uskutečnilo 6 závodů Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě. První víkend 9.-10.4. se závodilo na Otavě v Čenkově Pile, kde byl dostatečně vysoký stav vody, aby se mohl jet horní divočejší úsek. V sobotu se Matěj na singl kánoi umístil celkově na 4. místě a Klára na kajaku brala 2. pozici. Zároveň proběhla část reprezentační nominace na mistrovství světa seniorů ve francouzském Treignacu, které se uskuteční v půli června. V neděli se konalo mistrovství ČR ve dlouhém sjezdu do 23 let, kde se singlkanoista Matěj Vaněk obsadil 2. místo, a společně s Karlem Rašnerem na deblu vybojovali také 2. místo. Klára se stala mistryní ČR na kajaku do 23 let.

celý článek >>>

MČR Juniorů ve vodním slalomu 2022 - Veltrusy

V sobotu 10.9.2022 se ve Veltrusech konalo MČR Juniorů ve vodním slalomu.

Oddíl kanoistiky Tábor byl úspěšný hned v několika kategoriích a pod trenérským vedením Milana Pytelky vybojoval 4 medaile.

Táborští sjezdaři na divoké vodě se postaví na start mistrovství světa

Sjezdaři na divoké vodě z oddílu kanoistiky VS Tábor mají za sebou zastávku Českého poháru v Roudnici nad Labem, kde se závodilo na sprintové trati o další body do juniorského i seniorského nominačního žebříčku. Kajakářka Klára Vaňková už měla jistou dospělou reprezentaci na mistroství světa ve francouzském Treignacu z předešlých závodů. O účast na světový šampionát musel zabojovat singlkanoista Matěj Vaněk, který si díky sobotním výkonům zajistil místo v české reprezentaci.

Klára Vaňková vybojovala na světovém šampionátu stříbro a dva bronzy

Táborští sjezdaři na divoké vodě opět dokázali, že patří mezi světovou elitu. Senzační stříbro mezi kajakářkami zajela na MS ve francouzském Treignacu Klára Vaňková (VS Tábor), kterou porazila pouze domácí Manon Hostens s náskokem sekundy a půl. Bez medaile ve sprintu skončili čeští singlíři. Nejlepším z Čechů byl nakonec čtvrtý Matěj Vaněk (VS Tábor). Sobotní program na mistroství světa ve sjezdu na divoké vodě uzavřela soutěž sprintových hlídek. Tým kajakářek ve složení Klára Vaňková, Marie Němcová a Tereza Kneblová získal senzační bronz. Mistroství světa uzavřely pondělní hlídky v klasickém sjezdu, v rámci kterých vybojovala Klára Vaňková společně s Kristinou Novosadovou a Terezou Kneblovou další bronz.