Na začátku července se konalo mistrovství světa do 23 let v Roudnice nad Labem. Závodníci Matěj a Klára Vaňkovi z oddílu kanoistiky TJ VS Tábor reprezentovali Českou republiku na domácí vodě.

Ve čtyřech závodních den proběhl klasický sjezd, sprint a závod týmů. V klasickém sjezdu se singlkanoista Matěj umístil na 7. místě a spolu s Karlem Rašnerem na deblkanoi na 4. místě. Jeho starší sestra Klára si dojala na kajaku pro 11. místo. Druhý den se konal závod týmů v klasickém sjezdu, kdy Matěj s parťákami na deblkanoích dokázali vyhrát. Poté a více úspěšné byly závody ve sprintu, kde se Kláře i Matějovi podařilo vyhrát v kvalifikaci a další den startovali ve finále z poslední pozice. Když oba dojeli do cíle, mohli se radovat každý z bronzové medaile. Odpoledne se závodilo v týmech, kde sbírali 1. místa.