Nominační závody do české reprezentace ve sjezdu na divoké vodě se konaly ve třech víkendech. Na začátku dubna se závodilo na Čenkově pile, kde se při nedostatku vody musela trať klasického sjezdu přesunout na spodnější část řeky Otavy.

Český pohár závodník Matěj Vaněk odstartoval 3. místem v singlkanoích a 1. místem v deblkanoích s Karlem Rašnerem. Závodnice Klára Vaňková brala na kajaku 3. místo. V rámci víkendu se konalo MČR do 23 let, kde se Matěj dvakrát umístil na 2. místě a Klára dokázala vyhrát nad soupeřkami. Další víkend se závody uskutečnily na divoké řece Kamenice, kde si závodník musí zapamatovat přesunout stopu řeky, aby vůbec dojel cíle. V tomto českým poháru se rozhodovalo o mistrovských titulech. Na MČR dospělých v klasickém sjezdu Matěj vybojoval 2. místo a Klára mistrovský titul obhájila. Víkend na to se konaly sprintové závody v Roudnici nad Labem. První den Matěj i Klára neznali porážku a vyhráli. Následující den na MČR ve sprintu Matěj bral stříbro na singlu i deblkánoi. Klára se také umístila na 2. místě. Tímto závodem se uzavřela nominační tabulka na evropské a světové šampionáty. Matěj i Klára si vybojovali účast v reprezentačním družstvu a budou nás reprezentovat na mistrovství Evropy v makedonské Skopje, mistrovství světa v německém Augsburgu a na začátku července se bude konat mistrovství světa do 23 let v České republice v Roudnici nad Labem.