V květnu se konalo mistrovství Evropy ve sjezdu na divoké vodě v makedonské Skopje.

V klasickém sjezdu oba závodníci z oddílu kanoistiky TJ VS Tábor skončili na 6. pozici. Matěj ještě jel s deblovým parťákem s Matoušem Beirem z Trutnova, kde brali bramborovou medaili. V závodě hlídek se umístil Matěj se singlkanoistama na 3. místě. Kláře s holkami utekla bronzova medaile o pouhou vteřinu. Ve sprintu se Matěj kvalifikoval na singlu i deblkanoi do finále hned z první jízdy. Kláře výsledek z první jízdy nestačil, ale v druhé jízdě zaútočila na 3. nejrychlejší čas mezi kajakářkami, a tím se dostala do zítřejšího finále. Ve finálových jízdách se Matěj umístil na 4. místě a Klára na místě 6. Cenný bronzový kov bral Matěj s deblovým parťákem Matoušem Beirem. V týmech Klára se svými parťačkami dokázala vyhrát. Matěj s klukami bral 2. místo.