Mistrovsví světa juniorů a kanoistů do 23. let ve sjezdu na divoké vodě se v letošním roce konalo od 24. do 28. července v Bosně na řece Vrbas nedaleko města Banja Luka. Do závodů kategorie juniorů na deblkanoi se nominoval i Matěj Vaněk z kanoistického oddílu VS Tábor se svým parťákem Karlem Rašnerem z Postřelmova. Mistrovsví začalo sprintovým závodem v peřejnaté soutěsce. Matěj s Karlem se probojovali do finále, v němž obsadili šesté místo. Další den byl na pořadu dlouhý, zhruba dvacetiminutový sjezd, jehož součástí byla trať sprintu i s následným pomalým proudem a dlouhými mělčinami. V těsném souboji získali mladí kanoisté pro českou republiku stříbrnou medaili. Díky svému výkonu jim byl umožněn start v závodě hlídek kategorie do 23. let a společně s dalšími dvěma loděmi vybojovali další druhé místo. Česká reprezentace byla nejúspěšnější výpravou.