Outdoorový festival Harrachovka 2013 - 44.ročník slalomů O štít města Tábora

Závody ve vodním slalomu na Lužnici pod Táborem pořádali kanoisté z TJ VS Tábor již po čtyřicáté čtvrté. První ročník se uskutečnil na jaře roku 1966. V roce 2010 vznikla spolupráce kanoistů s horolezci z TJ VS Tábor. Ti připojili do programu bouldrové závody a vždy přidají nějaké to lezení pro veřejnost. Od roku 2011, již v rámci " Outdoorového festivalu Harrachovka", pořádá také Apex-bike MTB časovku do vrchu. Akci podporuje i město Tábor, které ji zařadilo do programu otevírání turistické sezóny.

Letošní ročník sportování na Harrachovce ohrožovala nepříznivá předpověď počasí, která se také beze zbytku naplnila. Sobota propršela a tak horolezci závod zrušili, nekonal se ani večerní koncert kapely Mary Long pod širým nebem.

Cyklisty špatné počasí neodradilo, i když mělo určitě špatný vliv na počet účastníků v závodě. Na náročné trati plné mokrých kořenů a bahna zvítězili Zdeněk Tomeček (muži do 50 let), Zdeněk Boháč (muži nad 50 let) a Milena Cesnaková (ženy).

Foto na:

Kanoisté se radovali z vysokého průtoku v Lužnici, který je charakteristický spíše pro brzké jarní měsíce. Náročnou trať si pochvalovali všichni závodníci z dvou set členného startovního pole. V rámci dvoudenních závodů pro oblast Čechy proběhl v sobotu Přebor Jihočeského kraje. Na singl kánoi si pro zlato dojel Bohumil Habich z VS Tábor. V debl kánoích kralovala dvojice Michal Háša a Jan Pazourek z Bechyně. Na kajaku v mužské kategorii zvítězil opět Michal Háša z Bechyně a v ženském kajaku byla nejrychlejší Lenka Lágnerová závodící za Český Krumlov. V neděli se počasí výrazně vylepšilo a tak všichni odjížděli spokojeni. Doufejme, že příští ročník bude doprovázet slunné počasí, stejně jako v předchozích ročnících.