V hojné sestavě, zhruba čtrnácti lidí, jsme letos absolvovali slalomové soustředění hned na třech místech.

Po úspěšně vydařených závodech v Kadani, kde se konal i 5. a 6. Pohár předžáků, jsme se dne 3.7.2016 přemístili do obce Perštejn v okrese Chomutov. Našli jsme levné ubytování i s přírodním bazénem – co víc si přát. Sluníčko a super podmínky pro nácvik eskymáků. Trénovala mládež, ale také dospělí a veteráni.

Dne 4.7.2016 odpoledne jsme měli namířeno do SK HUBERTUS u Karlových Varů, kde bylo možné využít trénink na přírodní slalomové trati. Poté jsme se navečer přesunuli do Brandýsa nad Labem. Zde jsme měli objednaný dvoudenní trénink na umělé slalomové dráze.

FOTO ze slalomů z Kadaně ZDE: http://mlade.rajce.idnes.cz/Slalomy_v_Kadani_CP_predzaku_2._-_3.7.2016/

FOTO ze soustředění ZDE: http://mlade.rajce.idnes.cz/Soustredeni_Perstejn_Hubertus_USD_Brandys_n_Labem_4._-_6.7.2016/

Kytka

 

 

 

Po roce opět oblíbený oddílový „zahraniční vodácký zájezd“. Tentokrát do trochu odlehlého Korutanského údolí řeky Gailu, Gailtal – Lesachtal. Naše patnáctičlenná skupina potábořila pět dnů v obci Reisach v lesním kempu Alpenferienpark. Vody v tocích nebyl právě nadbytek, ale to asi v tento čas nikde okolo. Z vodáckých kousků jsme zdolali především dva úseky Gailu.

 

Hodnotná cykloturistická tůra bylo rozhodně putování údolím Moravské Sázavy od Zábřehu proti vodě a údolím potoka Březná, končící až v městečku Štíty. Při cestě činnost kulturně–poznávací, zřícenina hradu Hoštejn a Acrobatpark ve Štítech. Sobotní tůra vedla potom do horní části Litovelského Pomoraví nad Litovlí. Tam už to ale taková cykloturistická krása nebyla. Návštěva Mladečských jeskyní proběhla v rámci trasy, k tomu nějaké to cestovní osvěžení při slunném odpoledni, ale do cyklo-ráje má tahle oblast celkem dost daleko… Poslední den záletu pak už turistika individuálně, jak kdo chtěl a cítil, třeba vycházka na skály u Šumperka nebo hrad Bouzov…

Všichni jsme byli hodně rádi, že „následné události“ nedopadly tak zle, jak dopadnout mohly. Členové jedné ze skupin vracející se za tmy ze Štítů na ubytování v obci Zborov si budou dlouho pamatovat, jak byli smeteni z vozovky vozidlem z protisměru. Skupina skončila v silničním příkopu. Došlo i ke kontaktu „tělo na plech“ a nárazu vozidla do přípojného vozíku s malou Terezkou… Bylo to o několika centimetrech. Vše nakonec bez zranění, škody materiální a zejména morální. Můžeme mluvit o štěstí velikém…

LZT - říjen 2014

<<< zpět

detail

Chybová hlášení:


WARNING: Chyba! V hierarchii není definována sekce s id CONTACT